Karboksyterapia

To zabieg  odmładzający z wykorzystaniem dwutlenku węgla, będący remedium na brak jędrności skóry, bruzdy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zmarszczki, worki pod oczami, kurze łapki, a także wypadanie włosów.

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych . Dodatkowo,  w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Karboksyterapia pozwala również na mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, pozytywnie wpływa na stymulację kolagenu. W efekcie uzyskujemy sprężystą i jędrną skórę. Efekty są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Dziś uważa się, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Karboksyterapia – jakie problemy rozwiązuje ?

Większość kobiet i mężczyzn narzeka na cienie i worki pod oczami. To nadaje twarzy zmęczony i mało atrakcyjny wygląd. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu można poprawić ich wygląd, usunąć worki i cienie, zmarszczki statyczne okolic oczu oraz tzw. poduszeczki tłuszczowe.

Kolejnym ważnym miejscem, na którym widać upływ czasu, jest skóra twarzy i dekoltu. Dzięki zabiegowi karboksyterapii zwiększa się ilość kolagenu, a skóra staje się pogrubiona i bardziej sprężysta.

Dla kobiet powodem do zmartwienia jest też cellulit i odkładający się na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu tłuszcz. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2, który, wprowadzony podskórnie, zmienia się w kwas węglowy i niszczy komórki tłuszczowe. Natomiast stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia cellulitu.

Rozstępy zlokalizowane szczególnie na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach to kolejny uciążliwy i nieestetyczny problem, z którym zmagają się kobiety. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Dochodzi do tego najczęściej w wyniku zaburzeń hormonalnych, wzrostu masy ciała i ciąży. Dzięki karboksyterapii poprawia się synteza kolagenu, co wpływa na poprawę gęstości skóry i poprawę jej wyglądu.

Karboksyterapia –Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do karboksyterapii obejmują aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, choroby z autoagresji, nowotwory, ciążę i laktację, a także stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze, opryszczkę oraz ciężkie niewydolności narządowe. Zabieg jest przeciwwskazany także w czasie antybiotykoterapii i przy przeziębieniu.

 

OBSZAR ZABIEGU CENA
Okolice oczu        PROMOCJA!!! 79
Twarz + oczy 150
Twarz ( z pominięciem okolic oczu) 110
Szyja 100
Dekolt 100
PAKIET: cała twarz z okolicą oczu i szyją 200
PAKIET LUX : CAŁA TWARZ Z OKOLICĄ OCZU, SZYJĄ I DEKOLTEM 270
Brzuch ( cellulit, rozstepy, zwiotczenie) 220-250
PROMOCJA SPECJALNA: Przy zakupie serii min.6 zabiegów -10 %  
   
Pozostałe obszary ciała – wycena indywidualna zależna od wielkości obszaru  
poddawanego zabiegowi i ilości zabiegów w serii